<< <  Leden 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Praktické informace

 

V této sekci webových stránek naleznete nejen odkazy na možnosti publikování ve významných periodicích, ale také přehled databází (dat) a software dostupných na PEF MENDELU.

Publikační činnost

Neoddělitelnou součástí vědeckého výzkumu je publikace výsledků výzkumu v kvalitních periodicích. Níže naleznete odkazy na seznamy recenzovaných a impaktovaných periodik, které jsou rozhodující z hlediska hodnocení výsledků výzkumu.

Mendelova univerzita v Brně vydává vlastní časopis Acta Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis. Časopis je mimo jiné indexován v databázi SCOPUS. Bližší informace k možnostem publikování naleznete zde.

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vydává vlastní recenzovaný časopis European Journal of Business Science and Technology. Více informací o časopise a možnostech publikování naleznete zde

 

Důležité odkazy

Problematika predátorských časopisů

Dostupný statistický software

Pro zpracování dat a použití pokročilejších statistických metod je k dispozici software STATA, SPSS a MATLAB. Kompletní přehled software na MENDELU s uvedením kontaktních osob naleznete zde

Přehled databází a zdrojů dat

PEF MENDELU disponuje daty (databázemi) z různých oblastí ekonomického výzkumu. V případě zájmu o získání dat z některé z dostupných databází je nutné kontaktovat příslušnou osobu. Získání a použití dat se váže na dohodu s příslušnou kontaktní osobou a možnostmi šíření a použití dat uvedených ve smlouvě s poskytovatelem dat.

 

AMADEUS kontaktní osoba: Ing. Veronika Kočiš Krůtilová, Ph.D. veronika.krutilova@mendelu.cz

Přístup do databáze je možný pouze z budovy Q (počítačů připojených do sítě). Postup pro vstup do databáze naleznete zde: 

Instalace možná pouze z budovy Q (počítače, který je připojen síťovým kabelem). Před nainstalováním nového klienta je potřeba odinstalovat předchozí verzi.

 1. Otevřít Windows průzkumník, v levém sloupečku kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu "Síť" a z výběru zvolit "připojit síťovou jednotku". Objeví se tabulka, kde zvolíme písmenko jednotky a do pole složka vložíme\\mozart.mendelu.cz\amadeus a zaškrtneme obě políčka (Znovu připojit při přihlášení a Připojit pomocí jiných pověření)
 2. Objeví se tabulka pro zadání uživatelského jména a hesla. Doplníme jméno: wolfgang a heslo vám poskytne Veronika Kočiš Krůtilová (veronika.krutilova@mendelu.cz )
 3.  V průzkumníku (nebo Total Commanderu) ve výběru disku zvolte nově vytvořenou jednotku a vyberte ji (v průzkumníku lze síťovou jednotku najít v levém sloupečku pod diskovými jednotkami C, D.., písmeno síťové jednotky odpovídá zvolenému písmenu z bodu 1).
 4.  V kořenovém adresáři otevřít složku s aktuálním datem (January 2017/Disc1)
 5. Ve složce „Disc1“ se nachází soubor Network Client Setup.exe, který je nutné spustit a klienta nainstalovat.
 6. Po instalaci se na ploše objeví ikona Client Amadeus. Stačí spustit a databáze se načte. Poslední dostupná verze je z ledna 2017. 

 

BANKSCOPE kontaktní osoba: doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. svatopluk.kapounek@mendelu.cz

 

SHARE multidisciplinární mezinárodní databáze obsahující mikrodata o zdraví, socio-ekonomické situaci, sociální a rodinné síti respondentů starších 50 let. SHARE nyní pokrývá 26 zemí Evropské unie, Švýcarsko a Israel. Česká republika se šetření účastní pravidelně od 2. vlny šetření od roku 2006. Plný přístup k datům lze získat bezplatně na základě žádosti o data

 

UK DATA Service umožňuje přístup k následujícím datům:

 • UK census data (1971-2011)
 • UK survey data
 • Cross-national survey data
 • International macro databanks
 • Cohort and longitudinal studies
 • Business microdata
 • Qualitative and mixed methods data

Volný přístup k datům lze získat na základě registrace. Pravidla po použití databáze jsou dostupné ZDE

 

CROWDSURFER představuje datovou platformu pro vyhledávání a informace of finančních a investičních možnostech. Přehled aktuálních finančních kampaní lze nalézt zde

Kontaktní osoba: doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. svatopluk.kapounek@mendelu.cz

 

Beck online - právní informační systém. Pro přístup do databáze použijte tento odkaz https://www.beck-online.cz/bo/index.seam