Praktické informace

 

V této sekci webových stránek naleznete nejen odkazy na možnosti publikování ve významných periodicích, ale také přehled databází (dat) a software dostupných na PEF MENDELU.

Publikační činnost

Neoddělitelnou součástí vědeckého výzkumu je publikace výsledků výzkumu v kvalitních periodicích. Níže naleznete odkazy na seznamy recenzovaných a impaktovaných periodik, které jsou rozhodující z hlediska hodnocení výsledků výzkumu.

Mendelova univerzita v Brně vydává vlastní časopis Acta Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis. Časopis je mimo jiné indexován v databázi SCOPUS. Bližší informace k možnostem publikování naleznete zde.

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vydává vlastní recenzovaný časopis European Journal of Business Science and Technology (EJOBSAT). 

 

Důležité odkazy

Problematika predátorských časopisů

Dostupný statistický software

Pro zpracování dat a použití pokročilejších statistických metod je k dispozici software STATA, SPSS a MATLAB. Kompletní přehled software na MENDELU s uvedením kontaktních osob naleznete zde

Přehled databází a zdrojů dat

PEF MENDELU disponuje daty (databázemi) z různých oblastí ekonomického výzkumu. V případě zájmu o získání dat z některé z dostupných databází je nutné kontaktovat příslušnou osobu. Získání a použití dat se váže na dohodu s příslušnou kontaktní osobou a možnostmi šíření a použití dat uvedených ve smlouvě s poskytovatelem dat.

ORBIS 

Databáze ORBIS, Bank ORBIS a Insurance ORBIS obsahuje informace o 300 miliónech firem po celém světě. Jedná se o unikátní zdroj pro firemní data, umožňuje srovnávat společnosti na mezinárodní úrovni. Na Mendelově univerzitě v Brně je databáze přístupná ve Finanční laboratoři v budově Q, učebna Q24. Databáze je nainstalována na učitelském počítači, pro přístup do databáze nejsou třeba speciální přihlašování údaje. Kontaktní osobou pro přístup do laboratoře je paní Irena Marečková (irena.mareckova@mendelu.cz)

ALBERTINA

Databáze Albertina obsahuje informace o firmách v České a Slovenské republice. Pro zaměstannce i studenty PEF je přístupná na následujících odkazech. Je možné databázi stáhnout v jednom uceleném sešitu excelu (ke stažení zde) nebo pro snadnější otevření v několikero samostatných sešitech po 200 tis. UZ (ke stažení zde). Heslo pro otevření archivů na vyžádání sdělí Bc. Dominika Doubková (dominika.doubkova@mendelu.cz)

 

BANKSCOPE kontaktní osoba: doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. svatopluk.kapounek@mendelu.cz

 

SHARE multidisciplinární mezinárodní databáze obsahující mikrodata o zdraví, socio-ekonomické situaci, sociální a rodinné síti respondentů starších 50 let. SHARE nyní pokrývá 26 zemí Evropské unie, Švýcarsko a Israel. Česká republika se šetření účastní pravidelně od 2. vlny šetření od roku 2006. Plný přístup k datům lze získat bezplatně na základě žádosti o data

 

UK DATA Service umožňuje přístup k následujícím datům:

  • UK census data (1971-2011)
  • UK survey data
  • Cross-national survey data
  • International macro databanks
  • Cohort and longitudinal studies
  • Business microdata
  • Qualitative and mixed methods data

Volný přístup k datům lze získat na základě registrace. Pravidla po použití databáze jsou dostupné ZDE

 

CROWDSURFER představuje datovou platformu pro vyhledávání a informace of finančních a investičních možnostech. Přehled aktuálních finančních kampaní lze nalézt zde

Kontaktní osoba: doc. Ing. Svatopluk Kapounek, Ph.D. svatopluk.kapounek@mendelu.cz

 

Beck online - právní informační systém. Pro přístup do databáze použijte tento odkaz https://www.beck-online.cz/bo/index.seam

<< <  Březen 2020  > >>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031