<< <  Leden 2018  > >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Software IBM SPSS Statistics na PEF

10. 9. 2015 -

Na PEF je k dispozici nový software IBM SPSS Statistics – software pro statistickou analýzu. 

Software IBM SPSS Statistics – software pro statistickou analýzu, který je široce využíván pro reportování, analýzy i pro přímou podporu rozhodování, vytváření firemní znalosti (business analytics) a to jak pro strategická rozhodování, tak i pro operativní řízení. Může být napojen na libovolné databáze a je využíván jak v jednorázových analýzách, tak v průběžném monitorování procesů; slouží k popisu situace i k podpoře opakovaného či pravidelného rozhodování. Vhodný pro aplikace ve vědě, marketingu, personalistice a výzkumu, pro zpracování laboratorních měření a sumarizace dat z velkých i menších databází různého typu.

Na PEF je k dispozici 20 tzv. concurrent licencí software IMB SPSS Statistics umožňujících práci se softwarem 20ti uživatelům ve stejný okamžik. Software je nainstalován v počítačové studovně v přízemí Q. V případě zájmu o instalaci na Váš počítač jen uveden postup níže – o pomoc při instalaci požádejte své ústavní IT specialisty.

 

Postup pro instalaci:

 

Licenční server pro IBM SPSS Statistics 23 je nainstalován na serveru mozart.mendelu.cz. Instalační ISO je možné stáhnout také z mozarta, úložiště je možné připojit přes Windowsí dialog Připojit síťovou jednotku. Cesta ke sdílenému disku je: \\mozart.mendelu.cz\amadeus, přihlašovací jméno wolfgang, heslo: na vyžádání u veronika.krutilova@mendelu.cz . Instalační ISO soubor je potřeba připojit (Windows 8 umí automaticky, ve starších je třeba nějaký program pro práci s ISO soubory) nebo vypálit na DVD či vytvořit instalační flash. Po otevření instalačního média se otevře dialog s nabídkou instalace IBM SPSS Statistics 23. Pokud by se instalační nabídka sama neotevřela, lze ji spustit z Windows\setup.exe, který se nachází na instalačním médiu.

V nabídce je potřeba kliknout na Install IBM SPSS Statistics 23 a při dotazu na typ licence vybrat Concurrent user license. V následujících krocích budeme vyzváni k zadání IP adresy serveru. Do pole License Manager name or Server IP Address zadáme mozart.mendelu.cz a klikneme na tlačítko Set. Ostatní volby instalátoru vybereme podle potřeb.