<< <  Červen 2017  > >>

International Visegrad Fund (IVF)

logo visegrad

Mezinárodní visegrádský fond je organizace založená vládami zemí visegrádské čtyřky – České Republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Cílem fondu je podpora spolupráce občanů a institucí v regionu a také mezi zeměmi visegrádského regionu a dalších zemí, zejména zemí západního Balkánu a východních zemí. Fond spravuje několik grantových programů, individuálních stipendijních programů a stáží. Grantová podpora je udělována zejména projektům zaměřeným na kulturu, vědu a výzkum, výměnu mládeže, přeshraniční spolupráci a podporu turismu. Další prioritní oblasti jsou definovány v jednotlivých výzvách.

Programy Visegrádského fondu:

• Visegrad Grants - termíny pro podávání žádostí jsou každoročně 1. března, 1. června, 1. září a 1. prosince; maximální částka přidělená jednomu projektu není specifikována (finanční příspěvek MVF  maximálně 100 % celkových nákladů na realizaci projektu) a grant se uděluje na dobu maximálně 12 měsíců. Výše nepřímých nákladů je maximálně 15%.

• Strategic Grants – podporují roční strategické priority, doba realizace se pohybuje od 12ti do 36ti měsíců; průměrně se jednomu strategickému projektu přiděluje cca 40 000 EUR. Finanční příspěvek MVF  maximálně 70 % celkových nákladů na realizaci projektu. Výše nepřímých nákladů je maximálně 15%, maximálně 7% schválené částky je možné využít na nákup hmotného a nehmotného majetku.

• University Studies Grant – má podpořit vytváření kurzů nebo studijních programů zaměřených na problematiku, která se úzce dotýká zemí Visegrádské skupiny; částka přidělená projektu je cca 10 000 EUR na vytvoření kurzu a 40 000 EUR na vytvoření studijního programu (finanční příspěvek MVF  maximálně 100 % celkových nákladů na realizaci projektu). Výše nepřímých nákladů je maximálně 15%.

• Visegrádská stipendia – jsou určena ke studiu v magisterských studijních programech a k postgraduálnímu studiu/výzkumu na dobu 1 až 4 semestrů na všech akreditovaných veřejných nebo soukromých univerzitách nebo akreditovaných pracovištích Akademie věd v zemích V4, resp. v dalších zemích

Více informací naleznete ZDE.