Interreg DanubeProgramy nadnárodní a meziregionální spolupráce

INTERREG DANUBE

Program Interreg DANUBE zahrnuje Rakousko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Chorvatsko, Českou republiku, Německo (Bavorsko, Bádensko-Württembersko), Maďarsko, Moldavsko, Černou Horu, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina.

Do projektů se mohou zapojit subjekty z veřejného i soukromého sektoru. Program je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Projektové aktivity budou pro projektové partnery z České republiky spolufinancovány z ERDF do výše 85% způsobilých výdajů. Více informací najdete ZDE

 

INTERREG CENTRAL EUROPE

 Cílem programu Central Europe je řešení společných problémů nadnárodního významu. Do projektů se mohou zapojit subjekty z veřejného i soukromého sektoru. Projekty pro projektové partnery z České republiky budou nadále spolufinanco vány z ERDF (EFRR) do výše 85% způsobilých výdajů. Více informací o programu najdete ZDE.

 

Zasahuje na území 9 států: Rakousko, Česká republika, Německo (regiony Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Berlín, Braniborsko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Sasko, Sasko-Anhaltsko), Maďarsko, Itálie (Emilia-Romagna, Furlandsko-Julské Benátsko, Ligurie, Lombardie, Piemont, autonomní provincie Bolzano, autonomní provincie Trento, Valle d'Aosta a Benátsko), Polsko, Slovenská republika, Slovinsko a Chorvatsko.

 

INTERREG V-A RAKOUSKO - ČESKÁ REPUBLIKA

Interreg Rakousko-Česká republika

Cílem programu je podporovat udržitelnou přeshraniční spolupráci a napomoci ke zlepšení ekonomické, sociální a územní integrace. Program je zaměřen zejména na regionální a místní projekty s přeshraničním významem.  

Porgramová strategie se zaměřuje na: 

  • Posílení stávajících kooperačních a komunikačních struktur a institucionální kapacity
  • Rozvoj inovativního a na kvalifikaci zaměřeného ekonomického a sociálního systému
  • Zajištění regionálně, přeshraničně dostupných pracovních míst, míst k bydlení, veřejných a soukromých služeb, inovace a know-how, přírodních a kulturních statků, stejně tak jako zlepšení jejich kvality
  • Posílení konkurenceschopnosti regionálních ekonomik s ohledem na změnu klimatu
  • Harmonizace zákonných a institucionálních rámcových podmínek

Programové území zahrnuje tyto regiony:

Česká republika: Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Kraj Vysočina
Rakousko: Mostviertel-Eisenwurzen, Sankt Pölten, Waldviertel, Weinviertel, Wiener Umland-Nordteil, Wien, Innviertel, Linz-Wels, Mühlviertel, Steyr-Kirchdorf

Více informací o programu najdete ZDE

 

V-A SK - ČR

 

 INTERREG V-A SLOVENSKÁ REPUBLIKA – ČESKÁ REPUBLIKA

Program je zaměřen zejména na regionální a místní projekty s přeshraničním významem. Při výběru projektů bude znovu kladen velký důraz na jejich skutečné přeshraniční dopady a vybírány budou pouze takové projekty, které mohou prokázat významný pozitivní dopad na české a slovenské příhraničí. Více inromací najdete na stránkách programu.

Programové území zahrnuje tyto regiony:

České republika: (Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj) a na území

Slovenská republiky: (Žilinský samosprávný kraj, Tenčínský samosprávný kraj , Trnavský samosprávný kraj).

 

<< <  Únor 2020  > >>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829