Tipy na online semináře a webináře

4. 6. 2020 -

 

Zde najdete tipy na online semináře a webináře týkající se publikování, statistických software a témat relevantních pro výzkumníky Provozně ekonomické fakulty MENDELU. 

 

ČERVNOVÉ WEBINÁŘE Vám mohou pomoci najít odpověď na Vaše dotazy:

  • Konzultace: Jak "To" udělat ve Web of Science? JCR, InCites, Publons - na veškeré dotazy dostanete odpověď. Koná se 23.6.2020 od 13.30 hod.

  • Udělejte nejlepší rozhodnutí pomocí JCR - vydavatelsky neutrálního analytického nástroje. Journal Citation Reports za rok 2020 přichází v tomto měsíci. Naučte se, jak analyzovat výkon časopisu pomocí Journal Impakt faktoru a dalších metrik. Koná se 30.6.2020 od 10.30 hod. 

Webináře budou v českém jazyce v programu Webex, jejich délka je 60 minut. K účasti na webináři potřebujete počítač s internetovým připojením a sluchátka (s mikrofonem).

Přihlášení na webináře a další informace najdete na webových stránkách knihovny https://uvis.mendelu.cz/article/web-of-science-online-skoleni-cerven-2020

 

Publikování a jak psát články

  • V rámci Web of Science Training nabízí Clarivate Analytics online semináře v různých jazycích včetně češtiny a angličtiny. Z nabízených může být zajímavý např. seminář k práci s citačním manažerem EndNote. Kompletní nabídku seminářů a registraci najdete zde. Dostupné jsou i  webináře v různých jazycích zde
  • Webináře poskytuje i organizace Elsevier. Zde můžete najít webináře ke spuštění s citačním manažerem Mendeley.  

Semináře pro práci se statistickými software a databázemi

  • STATA: software Stata je využívaný software pro výzkum. Organizace poskytuje video tutoriály pro práci se software i webináře na různá témata. Další zdroje informací naleznete zde
  • MATLAB: úvodní semináře pro MENDELU a PEF proběhnou 17. a 25. 6. 2020, více informací naleznete zde. Na oficiálním webu lze nalézt nabídku nadcházejících online seminářů i video webináře na různá specifická témata. 
  • MAXQDA: webináře k úvodu do kvalitativního výzkumu a i navazující webináře dostupné zde
  • ORBIS: webináře od Bureau van Dijk s prací s databází ORBIS jsou ke shlédnutí dostupné zde.

 

 Zajímavé online kurzy poskytuje Mezinárodní měnový fond na různá ekonomická témata. Nabídka dostupná zde