Nová publikace pro začínající vědkyně a vědce

26. 1. 2023 -

Podpora začínajících vědců a vědkyň Grantovou agenturou České republiky

 

Nová publikace pomůže začínajícím vědců orientovat se v granových možnostech

Podpora začínajících vědců a vědkyň je jednou z priorit Grantové agentury České republiky (GA ČR). Aby zjednodušila těmto badatelům orientaci v grantových soutěžích a jejich podmínkách, připravila přehlednou publikaci „GA ČR pro začínající vědkyně a vědce“.

‚‚Cílem Grantové agentury České republiky je pěstovat u nás vědu na světové úrovni. K tomu vede jednoduchá cesta: podpora lidí, jejich nápadů a také mladých vědců a vědkyň, na nichž záleží budoucnost české vědy. Aby se snáze orientovali v tom, co agentura nabízí, připravili jsme přehlednou brožuru,“ říká předseda GA ČR doc. RNDr. Petr Baldrian, Ph.D. „Díky této publikaci zjistí, jaká soutěž je určena přímo pro ně – například pro čerstvé postdoky, kteří potřebují nabrat zkušenosti v zahraničí, je soutěž POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP, mohou se ale díky ní vrátit i čeští badatelé, kteří třeba absolvovali doktorské studium v jiné zemi. Pro zkušenější vědce, kteří se chtějí badatelsky osamostatnit, je soutěž JUNIOR STAR. Ukazujeme také, že i pro začínající vědce jsou určeny takzvané standardní projekty.“

V publikaci najdou zájemci i odpovědi na nejčastější otázky, ale také to, co má obsahovat návrh projektu, jak probíhá jejich hodnocení nebo jak GA ČR zohledňuje mateřství a rodičovství. Brožura „GA ČR pro začínající vědce a vědkyně“ je již nyní dostupná ke stažení níže, a to i v anglickém jazyce. Stáhnout si můžete také brožuru „GA ČR pod lupou“, která přehledně seznamuje s činností agentury.

 

Brožura ke stažení na webu GAČR.