Přednáška: Cílení míry inflace nebo cenové hladiny?

30. 6. 2022 -

Záznam přednášky Cílení míry inflace nebo cenové hladiny?

Přednáška doc. Ing. Michala Kejaka, M.A., CSc., v pondělí 6. června od 14:00 (cca do 15:30)

V rámci přednášky byly stručně charakterizovány moderní makroekonomické teorie. Dále byla vysvětlena optimální míra inflace v neoklasických, monetárních a nově-keynesiánských modelech. Na závěr bylo diskutováno, jaké jsou praktické aspekty cílení cenové hladiny.

Byly diskutovány tyto aspekty:

• Základní charakteristika moderní makroekonomické teorie a optimální hospodářská politika
  • Optimální míra inflace v neoklasických monetárních a nově-keynesiánských modelech
  • Teoretické a praktické aspekty cílení cenové hladiny – předběžné úvahy

Se svým příspěvkem vystoupil:

• Michal Kejak  (docent na CERGE-EI link)

Moderátor: Emil Adámek (vedoucí Katedry ekonomie a hospodářské politiky, Vysoká škola PRIGO) - link

Místo konání: Vysoká škola PRIGO, Vítězslava Nezvala 801/1, 736 01 Havířov - zasedací místnost rektorky (v přízemí)

Záznam přednášky: https://youtu.be/KRkTB9yzNdc