Praktické informace

V této sekci webových stránek naleznete nejen odkazy na možnosti publikování ve významných periodicích, ale také přehled databází (dat) a software dostupných na PEF MENDELU.

Publikační činnost

Neoddělitelnou součástí vědeckého výzkumu je publikace výsledků výzkumu v kvalitních periodicích. Níže naleznete odkazy na seznamy recenzovaných a impaktovaných periodik, které jsou rozhodující z hlediska hodnocení výsledků výzkumu.

Mendelova univerzita v Brně vydává vlastní časopis Acta Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis. Časopis je mimo jiné indexován v databázi SCOPUS. Bližší informace k možnostem publikování naleznete zde.

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně vydává vlastní recenzovaný časopis European Journal of Business Science and Technology (EJOBSAT).

Problematika predátorských časopisů

Dostupný statistický software

Pro zpracování dat a použití pokročilejších statistických metod je k dispozici software STATA, SPSS a MATLAB. Kompletní přehled software na MENDELU s uvedením kontaktních osob naleznete zde

Přehled databází a zdrojů dat

PEF MENDELU disponuje daty (databázemi) z různých oblastí ekonomického výzkumu. V případě zájmu o získání dat z některé z dostupných databází je nutné kontaktovat příslušnou osobu. Získání a použití dat se váže na dohodu s příslušnou kontaktní osobou a možnostmi šíření a použití dat uvedených ve smlouvě s poskytovatelem dat.

ORBIS

Databáze ORBIS, Bank ORBIS a Insurance ORBIS obsahuje informace o 300 miliónech firem po celém světě. Jedná se o unikátní zdroj pro firemní data, umožňuje srovnávat společnosti na mezinárodní úrovni. Na Mendelově univerzitě v Brně je databáze přístupná ve Finanční laboratoři v budově Q, učebna Q24. Databáze je nainstalována na učitelském počítači, pro přístup do databáze nejsou třeba speciální přihlašování údaje. Kontaktní osobou pro přístup do laboratoře je paní Irena Marečková (irena.mareckova@mendelu.cz)

ALBERTINA

Databáze Albertina obsahuje informace o firmách v České a Slovenské republice. Pro zaměstannce i studenty PEF je přístupná na následujících odkazech. Je možné databázi stáhnout v jednom uceleném sešitu excelu (ke stažení zde) nebo pro snadnější otevření v několikero samostatných sešitech po 200 tis. UZ (ke stažení zde). Heslo pro otevření archivů na vyžádání sdělí Bc. Dominika Doubková (dominika.doubkova@mendelu.cz)